Bota

Një tërmet i fuqishëm godet Qipron

Një tërmet me madhësi 5.4 ballë të shkallës Rihter tronditi Qipron para pak minutash.

Sipas të dhënave të Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare tërmeti kishte një thellësi prej 10 km dhe një vendodhje 38 km në juglindje të Nikosisë.

Sipas mediave qipriote, tërmeti u ndje në të gjithë ishusllin, veçanërisht në Nikosia dhe Larnaka,

Për shkak të lëkundjeve, seanca plenare e parlamentit u pezullua për votimin e buxhetit.

Fatmirëisht ssnjë dëm nuk është raportuar deri më tani.

Image

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button