Bota

PAMJE TË RËNDA! I godisnin me shpulla dhe nuk i jepnin ushqim të moshuarëve me COVID, arrestohen 3 infermieret në Itali

Mediat italiane shkruajnë se pacientët u rrahën me shuplaka, shoqëruar me fyerje, kërcënime dhe mallkime nga infermieret ‘monstra’, ndërsa të moshuarat qanin.

ITALI– Tre infermiere në Itali kanë rënë në pranga ditën e sotme pasi kanë keqtrajtuar pacientët e shtruar me COVID.

Infermieret e moshave 48, 58 dhe 64 vjeçe u arrestuan këtë mëngjes nga ushtarët e Provincës Guardia di Finanza të Savona me akuzat e dhunës ndaj pacientëve të sëmurë.

Mediat italiane shkruajnë se pacientët u rrahën me shuplaka, shoqëruar me fyerje, kërcënime dhe mallkime nga infermieret ‘monstra’, ndërsa të moshuarat qanin.

Gjatë orarit të punës, infermieret nuk kujdeseshin për të moshuarat me COVID, madje iu mohonin edhe ushqimin.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button