Argetim

Parashikimi i horoskopit për sot/Ja shenjat më me fat

Çfarë na tregon horoskopi për ditën e martë, 5 janar 2021. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Sot do të fillojë një periudhë që do të mbështesë projekte të reja, të cilat do të favorizojnë të gjithë ata që dëshirjnë të rikthehet në lojë. Deri në pranverën e ardhshme do të ketë shumë mundësi për t’u shfrytëzuar. Në veçanti, dy javët e para të shkurtit do të keni më shumë zgjedhje. Në dashuri, megjithatë, ato do të jenë ditë verifikimi.

Demi

Sot mund të pushtoheni nga disa trazira të reja. Fakti është që ju jeni një shenjë në kërkimin e vazhdueshëm të stabilitetit dhe sigurisë dhe jeni të vetëdijshëm se në muajt e ardhshëm një punë me kohë të pjesshme, një projekt ose një rrugë do të duhet të marrë fund.

Binjakët

Sot mund të mbështeteni te Jupiteri dhe Saturni në aspektin e favorshëm për të kryer projektet tuaja. Ju jeni duke rifituar një kapacitet dhe motivim të mirë, dëshirën për të nisur veten në përvoja të reja.

Gaforrja

Sot do të zgjoheni me nevojën për të marrë edhe një konfirmim. Do të jetë efekti i viteve të fundit në të cilat Saturni ishte në opozitë, por dijeni që tani e tutje ju nuk do të keni më vuajtje të tij!

Luani

Sot do të ndiheni të tensionuar dhe të trazuar. Të kesh Jupiterin dhe Saturnin përballë do të thotë armiqësi të tjera për tu përballur në vendin ku jeton dhe ku punon. Ju madje mund të dëshironi të sfidoni dikë tjetër!

Virgjëresha

Sot premton të jetë një ditë mjaft interesante, edhe pse mund të vuani nga ndonjë shqetësim i vogël. Do të shkaktohet nga nevoja juaj shumëvjeçare të dëshironi gjithçka nën kontroll, të kërkoni përsosmërinë në gjithçka që bëni.

Peshorja

Sot do të jetë një e martë e veçantë. Ngadalë po arrini, por do të duhet të nxirrni guximin tuaj. Në ditët në vijim do të jeni plot dëshira për të rikthyer emocionet tuaja, për t’u rikthyer në lojë.

Akrepi

Sot ju pret një ditë goxha pozitive, por nuk do ta perceptoni si të tillë! Ju do të ndiheni shumë nervoz dhe të trazuar, faji i këtij aspekti të kundërt Marsi i cili nxit luftë, i cili shkakton zemërim.

Shigjetari

Sot do të jetë dita e duhur për të filluar testimin e aftësive tuaja në fushë. Është koha të kuptoni idetë që keni kultivuar për muaj me radhë dhe nëse dikush është i lumtur t’ju japë një dorë, duhet ta pranoni atë pa u menduar dy herë.

Bricjapi

Sot ju po përjetoni ditë shumë të veçanta. Dikush mund ta gjejë veten duke menduar për një flakë të vjetër që keni lënë mënjanë. Për më tepër, në pak ditë Venusi do të hyjë në shenjën tuaj dhe do t’ju japë përfitime të reja në dashuri, në takime dhe miqësi.

Ujori

Nga nesër do të duhet të bëni një përpjekje për të mbajtur larg nervozizmin tuaj. Të kesh Jupiterin dhe Saturnin në shenjë do të thotë të kesh përballë disa çështje ligjore ose praktike, por edhe një dëshirë të thellë për liri, për ndryshim që duhet të menaxhohet me mendjen e shëndoshë.

Peshqit

Nesër duhet të ndaleni dhe të përpiqeni të kuptoni se çfarë ka ndodhur në dashuri ose në familje muajin e kaluar. Kush në të kaluarën ka përjetuar vështirësi të mëdha, nga e Premtja, kur Venusi do të fillojë një kalim të favorshëm, do të jetë në gjendje të shërohet.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button