Aktualitet

Parashikimi i motit për sot

Sipas IGJEUM, moti i paqëndrueshëm do të na shoqërojë gjatë gjithë ditës së sotme me vranësira dhe reshje shiu. 

TIRANË– Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për ditën e sotme në vendin tonë. Sipas IGJEUM, moti i paqëndrueshëm do të na shoqërojë gjatë gjithë ditës së sotme me vranësira dhe reshje shiu. 

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C në 11°C, ndërsa era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi deri 45 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button