Aktualitet

Përmbytjet/ Rreth 100 banesa në Katundin e Ri ndodhen nën ujë

Situata në Katundin e Ri, në Sukth vijon të mbetet problematike për shkak të përmbytjeve të shkaktuara nga reshjet.

Banorët janë shprehur se ende në këtë zonë nuk është marrë asnjë masë, ndërsa kërkohet ndërhyrje me pompa për të bërë të mundur pastrimin nga përmbytjet.

Ndërkohë Forcat e Ushtrisë dhe Forcat e Rendit ndodhet aktualisht në zonën e përmbytur, por ende nuk është bërë asnjë ndërhyrje dhe banorët mbeten të izoluar.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button