Sport

Përplas Lamborghinin dhe makinat e parkuara, futbollisti i njohur përfundon në polici

Sipas ndërtimit të parë të ngjarjes, Lamborghini i lojtarit, si pasojë e shpejtësisë mbi kufirin e lejuar, doli nga kontrolli, duke u përplasur me disa automjete të tjera

ANGLI-Shumë shpesh ne dëgjojmë për yjet e futbollit dhe makinat e tyre të shtrenjta, por edhe më shpesh dëgjojmë për aksidentet – mjaft të shpeshta – për të cilat ata janë protagonistë. Ajo që i ndodhi sulmuesit të Sheffield United, Lys Mousset, është një mister. Tabloidët anglez raportojnë lajmin se aksidenti ndodhi në rrugën “Abeydale” në Sheffild 3 km larg stadiumit.

Sipas ndërtimit të parë të ngjarjes, Lamborghini i lojtarit, si pasojë e shpejtësisë mbi kufirin e lejuar, doli nga kontrolli, duke u përplasur me disa automjete të tjera. Mediat britanike raportojnë se dyshohet së pikërisht Mouset, është përplasur, ndërkohë që në rrjet qarkullon edhe një foto e makinës së dëmtuar që ka kushtuar 300,000 paund.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button