Sport

Pëson aksident tragjik/ Vdes futbollisti i klubit të madh spanjoll

Athletic Bilbao e nisi vitin 2021 me një fitore në shtëpi.

Por mbrëmjen e djeshme klubi i njohur spanjoll mori lajmin tronditës pasi një nga futbollistët e klubit bask është ndarë nga jeta në mënyrë tragjike.

Bëhet fjalë për sulmuesin e majtë Aitor Gandiaga i cili humbi jetën gjatë një aksidenti rrugor. Makina e 23-vjeçarit u përplas me një autobus.

“Dhimbje e madhe për humbjen e djaloshit tonë. Përqafime të mëdha për familjen, miqtë dhe kolegët e tij“, shkruan në Twitter klubi iberik.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button