Aktualitet

Policia e Tiranës në aksion! Kanabis dhe dhunë në familje, pranga 4 personave, nën hetim 2 të tjerë

Policia e Tiranës ka prangosur 4 persona dhe ka marrë nën hetim në gjendje të lirë 2 të tjerë. Një 52-vjeçar është prangosur pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij, ndërsa një i ri, 25 vjeç, është kapur me kanabis. 
Po ashtu në pranga ka përfunduar edhe një 34-vjeçar me iniciale D.H., të cilit gjatë kontrollit fizik, iu gjet e iu sekuestrua kanabis. Nën hetim janë dy edhe dy shokët e tij F.Sh dhe E.K, pasagjer në mjetin që drejtonte 34-vjeçari, dhe akuzohen për “moskallëzim krimi”.
NJOFTIMI I PLOTË:
Tiranë
Vijon puna nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë.
Bien në prangat e Policisë 4 shtetas, si dhe procedohen penalisht 2 shtetas të tjerë.
Forcat e posaçme “Shqiponjat”, në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve, në vijim të goditjeve të njëpasnjëshme kundër aktivitetit kriminal në fushën e shpërndarjes së lëndëve narkotike, bazuar në informacionet e siguruara në rrugë operative nga burime të ndryshme, goditën 2 raste të tjera. Si rezultat e të cilit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve :
• D.H., 34 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik, iu gjet e iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi me lëndë narkotike e dyshuar e llojit canabis sattiva. Në vijim të veprimeve u proceduan penalisht në gjendje të lirë shtetasit F.Sh dhe E.K, për veprën penale “Moskallëzim i Krimit”, pasagjer në mjetin që drejtonte shtetasi D.H.
•S.H., 25 vjeç, pasi gjatë kontrollit të ushtruar më mjetin me të cilin ky shtetas qarkullonte dhe kontrollit fizik iu gjet e iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi me lëndë narkotike e dyshuar e llojit canabis sattiva.
Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Sh. Q., 52 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale “Dhuna në familje”, pasi në banesë, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij.
Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit R.M., 42 vjeç, pasi në rrugën “Kastriotët”u kap duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur në masën 0.59 mg/l. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button