Aktualitet

Reshje të mëdha bore në Korçë, zbardhen fshatrat turistikë Voskopoja dhe Dardha. Si paraqitet situatë në rrugë

Sipas autoritetve lokale, rrugët janë të hapura dhe nuk ka asnjë problem në qarkullimin e mjeteve.

KORÇË-Reshjet e borës kanë rënë me intesitet të lartë në fshatrat turistike të Voskopojës dhe Dardhës, si dhe qafën e Qarrit në juglindje të vendit.
Në zonën e Dardhës trashësia e borës varion në 15-20 cm.

Sipas autoritetve lokale, rrugët janë të hapura dhe nuk ka asnjë problem në qarkullimin e mjeteve.Është punuar për pastrimin e rrugëve me dy borëpastruese në Dardhë, një ne Voskopojë dhe një në Qafën e Qarrit.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button