Uncategorized

Reshjet e dëborës në Korçë shkaktojnë vështirësi qarkullimi në disa akse rrugore

RÇË– Vazhdojnë reshjet e dendura të shiut dhe të dëborës në vendin tonë gjatë ditëve të fundit, duke shkaktuar përmbytje dhe bllokime të disa akseve rrugore.

Në rrugën që lidh Korçën me Dardhën trashësia e dëborës arrin deri në 8 cm. Mjetet borë pastruese po punojnë për mirëmbajtjen e rrugëve dhe pastrimin e tyre.

Për shkak të motit të keq autoritetet vendase i bëjnë thirrje drejtuesve të mjeteve që nga km i 7 deri te i 13 të përdorin zinxhirë ose goma dimërore për mjetet e vogla.Ndërsa në akset e tjera rrugore janë të kalueshme pa problem.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button