Bota

Shënohen 649 viktima dhe 15,378 raste të reja në Itali

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali kanë humbur jetën 649 persona.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se numri i pacientëve në kujdes intensiv është në rënie, ndërsa janë regjistrua 15,378 raste të reja pozitiv për koronavirus.

Që nga fillimi i pandemisë 76,329 pacientë nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin.

Ndërkohë vijon procesi i vaksinimet për Covid.

Raportohet  ditën e sotme se ka filluar vaksinimi në spitalin Papa Giovanni XXIII, i cili ishte një nga spitalet më të prekura në fazën e parë të pandemisë.

Deri më tani janë vaksinuar 150 persona pjesë e personelit të spitalit, kryesisht mjekë, infermierë, punonjës shëndetësorë, administratorë si edhe teknikë.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button