Aktualitet

Shpërthen një automjet me lëndë eksplozive në zonën e Freskut në Tiranë

Dyshohet se lënda eksplovize i është vendosur një automjeti tip ‘Porsche’, ndërsa nuk raportohet për të lënduar

TIRANË– Ka shpërthyer një automjet me lëndë eksplozive në zonën e Freskut në Tiranë.

Dyshohet se lënda eksplovize i është vendosur një automjeti tip ‘Porsche’, ndërsa nuk raportohet për të lënduar.

Sipas njoftimit të policisë, mjeti është në pronësi të S.N., por rrethanat janë ende të paqarta.

Njoftimi i policisë:

Më datë 23.01.2021, rreth orës 07:40, në fshatin Qesarakë, mjeti i parkuar në garazhdin e një pallati në pronësi të shtetasit S.  N, në rrethana të paqarta dyshohet  se ka shpërthyer si pasojë e lëndës plasëse, duke shkaktuar vetëm dëme materiale.

Në vendin e ngjarjes ndodhet grupi hetimor dhe po punohet për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button