Aktualitet

Shtohen prurjet në liqenin e viroit, rrezikohet dalja ne rrugën nacionale (VIDEO)

Liqenii Viroit në Gjirokaster rrezikon te dale nga shtrati. Reshjet e denduara te shiut qe kane rënë kane shtuar prurjet në liqen.

Si pasojë e reshjeve të medha ditëve të fundit, niveli i ujit në liqenin e Viroit është rritur ndjeshëm

Me reshjet që po vazhdojnë me intesitet të lart uji i liqenit rrezikon që të dalë nga shtrati duke rrezikuar përmbytje te zonave te banuara edhe te rruges nacionale

Sikurse mund të shihet edhe nga pamjet, sasia e ujit është e madhe dhe përballohet më vështirësi nga urat dhe kanalizimet.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button