Bota

Sulm më predhë në dasmë, vriten pesë gra dhe mbesin të plagosur edhe disa fëmijë

Sulmi ka ndodhur në një dasmë në qytetin e Holeidas ku kanë mbetur të vrarë 5 gra dhe shumë të tjerë janë aksidentuar, ku midis tyre kishte edhe fëmijë.

JEMEN- Një sulm në Jemen ka ndodhur ditët e para të vitit 2021 në Jemen. Sulmi ka ndodhur në një dasmë në qytetin e Holeidas ku kanë mbetur të vrarë 5 gra dhe shumë të tjerë janë aksidentuar, ku midis tyre kishte edhe fëmijë.

Mediat e huaja bëjnë të ditur se shpërthimi me predhë ndodhi në hyrjen e një kompleksi të disa salla dasmash, ku në njërën prej tyre po mbahej ceremonia e martesës së një personi që i përkiste rebelëve.

Ky sulm ka ndodhur dy ditë pas sulmit terrosrist që tronditi aeroportin e Adenit në Jemen. Në sulm mbetën të vrarë 26 persona dhe qindra të tjerë të plagosur.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button