Politike

“Të takoj edhe me presidentin”, Meta kërkon hetime për përgjimet e “Ndraghetas”

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me përgjimet e autoriteteve italiane për dosjen e grupit mafioz ‘Ndrangheta’ ku përfshihen edhe politikanë shqiptarë, duke thënë se gjithçka lidhet me Shqipërinë, duhet të hetohet nga institucionet vendase.

Pyetje: Në lidhje me mediat italiane lidhur me përgjimet ku përfshihen disa zyrtarë të lartë shqiptarë. mendoni se SPAK duhet të nisë hetimet.

Meta: Problemi i pastrimit të parave është i njohur nga të gjithë dhe i konfirmuar nga shumë institucione ndërkombëtare të cilat bëjnë vlerësimin apo kategorizimin e vendeve në këtë drejtim dhe të gjitha çështjet që i referohen zhvillimit më të fundit në Itali për gjithçka që ka të bëjë me Shqipërinë duhet të ndiqet edhe nga institucionet tona

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button