Bota

Tërmet i fuqishëm në ishullin Shetland, jepet alarmi për cunami

Raportohet se një tërmet me magnitutë 7.1 i shkallës Rihter ka goditur gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm ishullin Shetland.

Sipas të dhënave tërmeti kishte një thellësi prej 10 km dhe një vendndodhje 1065 km nga Tolhuim, Argjentinë.

Qendra e Paralajmërimit të Tsunamit në Paqësor ka ngritur alarmin për tsunami në brigjet e Karaibeve nga ky tërmet.

Deri tani nuk raportohet për dëme materiale, apo viktima.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button