Aktualitet

U dënua me rreth 5 vite burg, arrestohet 41-vjeçarja në Itali, duhet të paguaj dhe 12 mijë euro (AKUZA)

ITALI- Një 41 vjeçare shqiptare ka përfunduar në prangat e policisë në Termoli, pas një urdhri burgimit të lëshuar nga gjykata e apelit të Brescia-s.

Mediat e huaja, shkruajnë se historia daton që nga viti 2017, vit në të cilin gruaja u dënua për krimin e ndalimit për qëllimin e shitjes së një sasie të madhe droge.

Pas dënimit, të lëshuar, Gjykata e Lartë e Kasacionit shpalli të papranueshme ankesën e paraqitur nga gruaja.

Pas formaliteteve, gruaja u dërgua në Burgun Teramo për shlyerjen e dënimit me 4 vjet e 6 muaj burgim.

Përveç ndalimit në burg, për të cilin gruaja nuk do të mund të përfitojë nga masa alternative me kërkesë, asaj i është ndaluar zyra publike për 5 vjet dhe do të duhet të paguajë një gjobë prej dymbëdhjetë mijë eurosh.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button