Aktualitet

U kapen me 26 kg kokainë, dy shqiptarët presin përballjen me drejtësinë italiane

Në rajonin e Abruzzos, dy shqiptarë janë arrestuar me 26 kg kokainë nga policia italiane në Nereto.

Sipas informacioneve, të arrestuarit janë M.E. 34 vjeç dhe K.A. 42-vjeç.

Shqiptarët janë me precedent, ndërsa tashmë do të përballen me drejtësinë për trafik kokaine, raportoojnë mediat italiane.

Arrestimet janë bërë në datë 23 janar nga policia italiane, që vijon hetimet për zbërthimin e plotë të rrjetit të trafikut.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button