Sport

Vjen nga stoli dhe shënon, Armando Broja tund rrjetën në Eredivisie

Armando Brojës i kanë mjaftuar 14 minuta lojë për të gjetur golin e radhës me Vittese. Sulmuesi nga Malësia e Madhe e nisi nga stolin sfidën e sotme shtëpiake ndaj Venlo.

Vendasit dominuan totalisht dhe e mbyllën në avantazh të trefishë pjesën e parë. Vitesse ka reaguar dhe ka shkurtuar rezultatin me anë të 19-vjeçarit të kombëtares kuqezi.

Broja mori një asist nga Openda në minutën e 60-të dhe dërgoi topin në rrjetë me një goditje potente. Ky ishte goli i shtatë sezonal në Eredivisie për golashënuesin më të mirë të Vitteses.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button