Aktualitet

Zjarr gjatë natës në Pukë,digjen dy banesa

Një ngjarje ka ndhodhur gjatë orëve të natës në qytetin e Pukës.Dy banes janë djegur duke lënë familjarët në qiell të hapur.

PUKË– Dy banesa janë djegur në fshatin Mzi të Fushë-Arrëzit, si pasojë e një shkëndije elektrike. Banesat ishin në pronësi të shtetasve David dhe Petrit Kola.

Fatmirësisht si pasojë e zjarrit të rënë nuk ka persona të lënduar por vetëm dëme materiale të konsiderueshme.

Forcat zjarrëfikëse kanë shkuar menjëherë në vendngjarje aty ku kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button