Aktualitet

Amortizimi i rrugës në fshatin Tolar/ Banorët: Deri më sot nuk kemi parë asnjë ndërhyrje

Amortizimi i rrugës në fshatin Tolar  është një shqetësim i vazhdueshëm për banorët .  E bën të pamundur lëvizjen  sidomos në ditët kur ka rreshje shiu . Banorët shprehen se rruga nuk ka shumë që është ndërtuar por punimet e dobëta kanë bërë që rruga të amortizohet krejtësisht.  Ata thonë se rruga sjell jetë dhe në këto kushte banorët detyrohen të largohen nga fshati .

 Pavarësisht ankesave të vazhdueshme nga ana e banorëve deri më sot në fshatin Tolar nuk është bërë asnjë gjë. Prej  vitesh rruga është  kthyer në një gangrenë për drejtuesit e mjeteve, edhe për banorët e fshatit.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button