Aktualitet

Amortizimi i rrugës së fshatit Lazarat/ Banorët: Vuajmë mungesën e ujit edhe pse ujësjellësi i ka mbaruar punimet

Amortizimi i rrugëve si pasojë e punës së ujësjellësit është bërë një fenomen i zakonshëm tashmë. Kanë kaluar gati dy muaj nga përfundimi i punës së ujësjellësit së fshatit Lazarat dhe askush nuk është interesuar për gjendjen e rrugëve të brendshme në të cilën ndodhet fshati ,shprehen banorët . Përpos kësaj, ata vuajnë edhe mungesën e ujit të pijshëm . Mesa duket reklamimi që u bë për ujësjellësin, ujë 24 orë në sytë e banorëve duket si një realitet i largët .

Gjendja e rrugëve të këtij fshati tregon dhe njëherë mungesën e vëmendjes që Bashkia ka ndaj problematikave sociale edhe kur ato shfaqen shumë afër qytetit . Amortizimi i rrugëve është kthyer në një shqetësim serioz për banorët , teksa kur ka reshje shiu kalimi është tepër i vështirë .

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button