Politike

Audiopërgjimi/ Berisha: Ja si i blen votat krimineli elektoral, N/Kryetari i bashkisë Klos, Armand Gjini

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar një audiopërgjim se si po blihen votat e qytetarëve nga zyrtarët e lartë të Partisë Socialiste në bashkitë e vendit.

Rasti më flagrant ka ardhur nga bashkia Klos, ku një qytetar pohon se si nënkryetari i ka dhënë 570 mijë lekë për të bërë dritaret e duraluminit dhe qytetari i detyrohet t’ia shpërblejë me votë në zgjedhje.

“Ja si blen votat krimineli elektoral, nënkryetari i bashkisë Klos, Armand Gjini! Dëgjojeni”, – shkruan Berisha në Fb

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button