Aktualitet

Dita nis me kthjellime dhe vranësira, mësoni si do të ndryshojë moti gjatë orëve në vijim

Temperaturat e ajrit rriten në të dyja vlerat ditore duke u luhatur nga 9°C mëngjesi deri në 27°C mesdita.

TIRANË– Dita e sotme do të nisë me kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë vendin tonë, ku më të dukshme vranësirat do jenë në zonat luginore. Por mesdita dhe pasditja largojnë vranësirat nga pjesa më e madhe e vendit.

Temperaturat e ajrit rriten në të dyja vlerat ditore duke u luhatur nga 9°C mëngjesi deri në 27°C mesdita.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim mbi 3 ballë.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button