Analiza

Fitorja nuk do jetë e thellë, por e bukur

Nga Bledian Koka-
Shifrat qe shikoni jane deshira e e Edi Rames, por jo vullneti i popullit. 55% e shqiptareve kane votuar dje ndryshimin dhe jo endrren cmendurake te Rames per mandatin e 3-te.

Në nje akt te ngjashem me zgjedhjet presindenciale te Meksikës se NARCOS, AKSHI mban peng shifrat reale KQZ-se dhe prandaj ju sot nuk e dini qe 55 perqind e popullit shqiptare ka dale dje ne zgjedhje.

Edi Rama po kontrollon sot numerimin e kutive qe jane te mbushura me votat e blera, per ta na demoralizuar me nje fitore qe nuk e ka. Trendi ne oret ne vazhdim do ti coje gjerat ne vendin qe jane, prandaj komisioneret e opozites jane te thirrur ne kauze mos te lene asnje vote te lire e te ndershme qe ka ndeshkur Edi Ramen, te shkoje dem.

Jane ende per tu numeruar 55% e kutive ne te gjithe vendin per tu numeruar, mos harroni.

Të gjitha maskaralleqet e Edi Ramës per blerjen e procesit kane deshtuar, prandaj sot s’ka vend per trishtim, por vetem per gezimin e triumfit te arsyes se shendoshe qe ka votuar ndryshimin dhe jo nenshtrimin.
p.s…jam kaq krenar per shqiptaret e mi!

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button