Politike

Ilir Meta: Më 24 korrik 2022 do të rikthehem për të marrë kartën e anëtarësisë së LSI

Zëdhënësi i Presidentit të Shqipërisë, Tedi Blushi ka bërë një deklaratë në emër të Presidentit Ilir Meta, me anë të të cilit falenderon të gjithë mbështetësit e LSI-së si edhe jep lajmin se më datë 24 korrik 2022 Ilir Meta do të kthehet në LSI.

Lexoni deklaratën e tij të plotë:

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta falenderon Kryetaren e LSI, znj.Monika Kryemadhi për reflektimin e saj lidhur me lënien e mandateve dhe bojkotin e zgjedhjeve vendore, që e mbifuqizuan pushtetin e Kryeministrit dhe i lehtësuan bërjen e shumë ligjeve korruptive me porosi dhe në interes vetëm të oligarkëve dhe blerjes së zgjedhjeve.

Presidenti Meta vlerëson fushatën e ndershme dhe model të LSI dhe sidomos rreth 110 mijë qytetarët, të cilët i rezistuan presionit të mafies, bandave, diskriminimit mediatik, survejimit dhe presioneve policore.

Presidenti Meta shpreh keqardhjen për tjetërsimin masiv të votave, por kjo ishte e pritshme, për më tepër, që nuk u morrën masat e duhura për parandalimin e këtij krimi të rëndë zgjedhor.

Presidenti Meta në respekt të sakrificave për demokracinë, që ka bërë LSI, i njofton të gjithë anëtarët dhe simpatizantët e saj se më 24 korrik 2022 do të rikthehet për të marrë kartën e anëtarësisë së LSI dhe do t’u bashkohet përpjekjeve të të rinjve dhe të rejave për Shqipërinë e Shqiptarëve. 🇦🇱

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button