Aktualitet

Kthjellime dhe vranësira kalimtare, parashikimi i motit për ditën e sotme

Mesdita sjellë vranësira të shpeshta dhe reshje shiu të karakterit lokal në zonat Veriore dhe Lindore. Por sërisht pasditja sjellë dominim të kthjellimeve.

TIRANË-Dita e sotme do të dominohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta në veri dhe qëndër por në rajonin jugor mbetet me kthjellime.

Mesdita sjellë vranësira të shpeshta dhe reshje shiu të karakterit lokal në zonat Veriore dhe Lindore. Por sërisht pasditja sjellë dominim të kthjellimeve.

Temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara në mëngjes por ulen lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 8°C deri në 26°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button