AktualitetPolitike

Numërohen 47.6% e kutive në vend! Kthesë e papritur për PD

Bie sërish PS-ja, PD i afrohet 40%. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë përditësimin më të fundit të të dhënave, teksa kanë kaluar rreth 17 orë nga hapja e procesit të numërimit. Në total janë numëruar 2512 kuti nga 5199, pra rreth 47.6%, dhe rezultati vijon si më poshtë:

Partia Socialiste 48.82% ose 352,967vota.

Partia Demokratike 39.23 % ose 283,578 vota.

LSI 7.09 % ose 51,248 vota.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button