Politike

“Opozita do të marrë mbi 90 mandate”, Meta bën parashikimin për 25 Prillin: Disa kolegë nuk besuan dhe kur u thashë për tërmetin

Presidenti i vendit Ilir Meta, përmes një konference për media të mbajtur ditën e sotme nga Presidenca, hodhi akuza të forta mbi qeverinë në lidhje me përdorimin e të dhënave personale në funksion të fushatës së PS-së.

Meta gjatë fjalës së tij pohoi se opozita do të marrë 90 mandate. Sipas tij shumë gazetarë dhe analistë nuk i besojnë deklaratat e tij, por ashtu sikurse ndodhi me parashkimin e tërmetit ashtu do të ndodhë edhe me parashikimin e tij të radhës theksoi presidenti.

Mbani mend që opozitra do të marrë mbi 90 mandate. E para, si mund t’i thuash njerëz që do të bllokohet vaksinimi. E dyta e ka detyrim këtë gjë.

Ashtu shkruan dhe disa kolegë kur u thash për tërmetin ‘u çmend ky’, po kur ra tërmeti, tha mos i thoni Presidentit që ka viktima. Mirë që erdhën ato qentë e FSK dhe shpëtuan ato 20 të tjerë, që mund të kishin ikur nga kjo botë.

Mos më detyroni t’ua them, por opozita merr mbi 90 mandate. Mos u habisni po ju tha se po nuk votuat PS, se tani nuk thotë më Rilindje, nuk do dalë më dielli.

Thelbi i konferencës janë pyetjet, mund të kemi cdo 2-3 orë konferenca, çdo ditë vijnë fakte të reja tronditëse. Do të tronditet Evropa, kur ta marrë vesh këtë akt të rëndë, që ka ndodhur. Do keni gjëra konkrete. Ju e dini, unë nuk zhgënjej. Sovrani triumfon më 25 prill. Nuk bëhet beteja këtu as për Edin, as për Ilirin, as për askënd, këtu bëhet për shqiptarë”, tha Meta.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button