Politike

PD bëhet gati për mosnjohjen e zgjedhjeve, i kërkon KQZ-së… (Foto)

Partia Demokratike ka kërkuar nga KQZ dorëzimin e një sërë materialesh zgjedhore pasi siç shprehet në një document dërguar këtij institucioni, dyshojnë për manipulime të mëdha.

Dokumenti mban firkën e Ivi Kasos dhe KQZ-së i kërkohet të dorëzojë videot nga KZAZ-të dhe QV-të për të verifikuar se çfarë ka ndodhur gjatë procesit të zgjedhjeve dhe numërimit.

Ndërkohë, në një konferencë për shtyp që po mban tani, Basha tha se kishte besuar te demokracia, por se në këto zgjedhje ishte përballur me një regjim.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button