Aktualitet

Përfshihet nga flakët masive lokali në Fier, reja e tymit pushton gjithë qytetin

Një lokal në afërsi të prefekturës së qytetit të Fierit është përfshirë nga flakët masive mesditën e sotme.

Flakët kanë përfshirë gjithë ambientet e lokalit, ndërkohë që zjarrfikëset kanë mbërritur me urgjencë në vendngjarje.

Punonjësit e lokalit ndodheshin brenda godinës në momentin e rënies së zjarrit, por kanë arritur të dalin në kohë prej aty. Si pasojë e flakëve janë shkaktuar vetëm dëme material ndërkohë që zjarrfikësit po punojnë për shuarjen e plotë të tyre.

Nuk dihen ende shkaqet e rënies së zjarrit dhe pritet ekspertiza e grupit hetimor për të hedhur më shumë dritë.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button