Bota

Populli nuk e do! Ja kush do të marrë detyrat e Princit Philip me urdhër të Mbretëreshës Elisabeth

Mbretëresha që ka qeverisur për kohën më të gjatë në të gjithë historinë, Mbretëresha Elisabeth njiohet gjithashtu si ndjekëse e rregullave në mënyrë perfekte. Për këtë arsye ajo ende nuk ikën nga froni pasi do të qeverisë sipas betimit që ka bërë, deri në ditën e fundit.

Tani që princi Philip është larguar nga jeta detyrat e tij do t’I marrë dikush tjetër, dhe sipas “The Sun” do të jetë princi Charles djali I tij I parë. Britanikët në sondazhe të shumta kanë zgjedhur që princi Ëilliam të bëhet mbret pas elisabethës por kjo e fundit nuk preferon sipas burimeve të thyej rregullat dhe për këtë arsye detyrat e bashkëshortit të saj të ndjerë do t’i marrë ai që i takon, Charles.

Ndërkohë, djali i dytë i Princit Charles, Harry ka hequr dorë nga privilegjet dhe është zhvendosur në Kaliforni, SHBA me gruan e tij, Dukeshën e Sussex, Megan . Ata kanë qenë prej kohësh kryefjala e mediave dhe madje intervista e tyre për Oprah ishte bomba përfundimtare.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button