AktualitetPolitike

Pranon intimidimin nga PS/ Çuçi thirrje: Luftoni shitblerjen e votës

Në një deklaratë ditën e sotme, ish-ministri Çuçi ka pranuar haptazi shitblerjen e votës dhe intimidimin nga Partia Socialiste.

Ditën e sotme ministri i Brendshëm Bledi Çuçi u ka bërë thirrje policisë së shtetit që të luftojnë shitblerjen e votës për datën e zgjedhjeve 25 Prill dhe për këtë u ka kërkuar rezultate konkrete. Ai u ka bërë thirrje atyre të mos intimidohen nga partitë politike, e as nga PS. “Mos u intimidoni nga asnjë forcë politike. Do jetë në nderin e policisë nëse arrijmë të parandalojmë dhe arrijmë të fiksojmë prova për të çuar përpara drejtësisë njerëz që do të tentojnë apo do të kryejnë krime elektorale. Kjo është java më intensive për sa i përket tentativave për të kryer krime elektorale, sidomos për procesin e shitblerjes së votave”,-tha ministri Çuçi.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button