Analiza

Prostitutat e shesin trupin më shtrenjtë se shqiptarët votën

Pedagogu, Ermal Hasimja, i zhgënjyer nga humbja e PD-së dhe fitores së mandatit të tretë nga Edi Rama, ka sulmuar shqiptarët, pasi sipas tij, kanë shitur votën.

“Ushtrim 1: Një prostitutë e shet trupin për 10.000 lekë. Një shqiptar e shet votën për 5.000 lekë. Gjeni sa shqiptarë blihen me moralin e një prostitute”, shkruan ai.

Në fakt, ashtu edhe si në zgjedhjet e mëparshme, në PD kanë filluar t’ia hedhin fajin popullit, pse fitoi prapë PS dhe jo ata. Një ditë më parë, ishte kandidati për deputet në zonën e Durrësit, Agim Baçi, që akuzoi njerëzit se s’kanë moral, që shesin votat.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button