Aktualitet

Qytetari e sulmon fizikisht dhe e bën për spital policin

Një ngjarje ka ndodhur ditën e djeshme në qytetin e Podujevës, ku një shtetas ka sulmuar fizikisht një polic.
Nga plagët e marra polici është dërguar në spital për trajtim mjekësor.

Policia ka bërë të munduar arrestimin e qytetarit që goditi policin, i cili ky i fundit ishte gjatë orarit të kryerjes së detyrës.

Njoftimi i plotë i policisë:

Podujevë, 25.04.2021 – 21:25.Sulm ndaj personit zyrtarw gjatw kryerjes sw detyrws zyrtare. Është arrestuar i dyshuari kosovar pasi ka sulmuar fizikisht një zyrtar policor.
Zyrtari policor ka pranuar trajtim mjekësor.
Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button