AktualitetPolitike

Rezultati nga njësia 10/ PD rritet me 30 %, PS bie me 200 vota

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve publikoi të dhënat e njësisë 10 në Tiranë, ku u aplikua projekti pilot i votimit dhe numërimit elektronik.

PS ka fituar në këtë njësi që njihet si bastion i PS-së, por ka pësuar rënie në krahasim me vitin 2017. Kjo parti ka marrë 200 vota më pak.

Ndërkohë PD ka njohur rritje me 30 përqind, duke shënuar 1200 vota më shumë se në vitin 2017.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button