Aktualitet

Rikthim në komunizëm, denoncimi/ Gjykatëset që kalojnë vettingun, festojnë fitoren e PS me yll të kuq në ballë!

Kryetarja e Gjykatës së Apelit në Vlorë, Libia Bezati Qikro ka kaluar procesin e vettingut me ndihmën e kreut të maxhorancës Edi Ramës dhe ministres Belinda Ballukut, në kundështim të plotë me ligjin. Një denoncim i tillë ka mbërritur në rubrikën e qytetarit digjital të ish-kryeministrit Sali Berisha në Facebook. Kryetarja ka marrë pjesë në fushatën e rilindjes për zgjedhjet e parlamentare, ku ka ndarë një foto me shoqet e saj teksa mbajnë në kokë një kapele me yll të kuq në ballë.Postimi i plotë i BerishësKjo eshte IIiba Bezati Qirko, kryetare e gjykates se apelit vlore, kunata e famozes Pamela Balluku, motres se Ndrikull Grykesise apo Belinda Balluku.Iliba kaloi ne kundershtim me çdo ligj vetingun me urdher te Edi Rames dhe ndihmen e kunate Pameles.Shikoni foton dhe lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sbPershendetje zoti Berisha kjo eshte drejtesia jone e depolitizuar.Kryetare gjykates apelit vlore Iliba Bezati Qirko , Kunata e Pamela Qirkos e cila kaloj vetingun me ndihmen e kunates dhe me urdhwr te Edi Ranes ne fushat per PS me shoqet ilegale me kapele me yll ne balleFotua eshte bere ne kruje mbas dates 25 prill. Festojn fitoren e partisJu lutem anonim!Ketu me poshte keni dy artikuj te gazetarve serioz investigativ qe deshmojne se vendi i gjykatses kunat ishte ne burg per nje seri shkaqesh te renditura ne ILDKP dhe DSIKGjatë seancës dëgjimore Komisioni i Pavarur i Kualifikimit përmbysi raportet negative të institucioneve ndihmëse për pasurinë dhe pastërtinë e figurës.Zbulohet lidhja e biznesit mes Pamela Qirkos së KPK dhe gjyqtares që iu rrëzuan raportet negative

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button