AktualitetBota

Shpërthen zjarri në spitalin Covid, vdesin në vend 13 pacientë, detajet tronditëse

13 pacientë me Covid kanë vdekur në Indi si pasojë e një zjarri që shpërtheu në spital.

Bëhet me dije se zjarri fillimisht shpërtheu në katin e dytë të spitalit.

Ndërkohë disa nga pacientë të cilët kishin nevojë për oksigjen janë transferuar në dy spitale të ndodhura pranë, shkruajnë mediat e huaja.

Ende nuk dihet shkaqet e zjarrit, ndërsa zjarrfikësit mbërritën në vendngjarje për të bërë të mundur shuarjen e flakëve dhe shpëtimin e sa më shumë pacientëve të bllokuar nga tymi.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button