Politike

STOP/ Vangjel Tavo: Basha është kryeministri i nesërm, Opozita e Bashkuar mazhorancë

Gazetarja e emisionit STOP, Orjana Çenko ia ka drejtuar një pyetje deputetit Vangjel Tavo lidhur me deklaratën e Ramës për një qeveri PD-PS, Tavo është përgjigjur:

Këtë përgjigje e ka marrë disa herë të prerë nga Lul Basha, nuk jam unë ai që përgjigjem. Unë i’u them vetë kaq, Rama në ikje e sipër, është në dëshpërim e sipër.

Gazetarja: Kushti i vetëm për një qeveri PD-PS ishte të hiqte dorë nga Sali Berisha dhe Ilir Meta.

Tavo: Ai që vendos kushtet në këtë vend është kryeministri i nesërm, që është Lulzim Basha, mazhoranca e nesërme që është Opozita e Bashkuar, ata vendosin kushte, nuk vendos kryeministri në ikje dhe mazhoranca në minorancë nesër.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button