Aktualitet

Sulmuan KQZ-në ditën e zgjedhjeve/ Cyber Crew: Qeveria do paguajë për vjedhjen e të dhënave

Grupi i hakerave të Cyber Crew, të cilët sulmuan website-in e KQZ-së ditën e zgjedhjeve, kanë bërë një paralajmërim të fortë për qeverinë në pushtet.

Ata shprehen se do të kryejnë sulme kibernetike për shkak të korrupsionit të lartë, madje shprehen se mazhoranca do ta paguaj për vjedhjen e të dhënave personale në e-Albania.

Mesazhi i plotë: Ne jemi Albanian Cyber Crew te njejten persona qe sulmuan websiten e kqz disa dite me pare kemi nje kerkese per ju duam qe ju te postoni mesazhin tone : Pershendetje ne jemi Albanian Cyber Creë dhe kemi nje mesazh per qeverine ne pushtet do bejm sulme kibernetike ndaj tyre sepse ka shum korrupsion ata do ta paguajn per te dhenat qe vodhen ne E-albania do ka ardhur koha tja kthejm mbrasht. Rrespekte

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button