Bota

TRAGJIKE/ Trupat e pajetë të 2 foshnjave binjake gjenden në New York. Nëna gjakftohtë ua tregon efektivëve kufomën e fëmijës

Trupat e 2 binjakëve të mitur u gjetën brenda një apartamenti në New York City, nëna e tyre 23-vjeçare po merret në pyetje për vdekjen e tyre.

Dakota Bentley dhe Dallis Bentley, të dy 46 ditësh , u zbuluan të vdekur të enjten pasdite. Policia e Nju Jorkut së bashku me njësitë e zjarrfikësve iu përgjigjën një thirrje kontrolli Wellness rreth orës 3.10 pasdite në kompleksin e apartamenteve Woodside Houses në 51 në lagjen Queens të New York City, sipas amNY.

Oficerët e policisë folën me anëtarët e familjes të shqetësuar dhe pastaj trokitën në derën e banesës në katin e pestë të nënës së binjakëve, tha Shefi i Strehimit david Barrere.

Oficerët gjetën një foshnjë të pajetë brenda një krevat fëmijësh me trauma në trup. Kur policët e pyetën nënën se ku ishte foshnja tjetër, ajo dyshohet se i drejtoi ata te lavamani.

‘Oficerët zbuluan një fëmijë të dytë nën zonën e lavamanit, i mbështjellë me një batanije, i cili ishte gjithashtu i pavetëdijshëm dhe pa reagim’, tha Barrere.

Nëna, identiteti i së cilës nuk u bë i ditur menjëherë, u mor në paraburgim për t’u marrë në pyetje dhe është emëruar vetëm si një person me interes. Zyrtarët në vendngjarje gjetën një thikë, tha Barrere.

Nëna nuk duket se kishte një rekord penal paraprak në një hetim paraprak. Identiteti dhe vendndodhja e babait nuk diheshin menjëherë.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button