Aktualitet

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, mbërrijnë në Gjykatën e Elbasanit 11 personat e arrestuar

ELBASAN– Ditën e sotme jepet masa e sigurisë për ish-oficerin e policisë, Arbër Paplekaj dhe të akuzuarit e tjerë për ngjarjen në Elbasan ku u vra 56-vjeçari Pjerin Xhuvani.

I dyshuari për vrasjen e Xhuvanit,  Arbër Paplekaj ka mbërritur në Gjykatën e Elbasanit nën masa të rrepta sigurie bashkë me të akuzuarit e tjerë. Në ngjarje u plagosen dhe 4 persona të tjerë, përfshirë dhe një oficere policie.

Prokuroria ka kërkuar burg për të gjithë të akuzuarit përfshirë dhe Arjan Hoxhën dhe ish specialët e RENEA-s apo ish-policët.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button