Aktualitet

Detaje nga aksidenti në rrugën nacionale Gjirokastër-Tepelenë. Ja gjendja e shoferit…

Makina e tonazhit të rëndë si fillim ka dal nga rruga dhe më pas është përfshirë nga flakët.

Shoferi është transportuar për në urgjencën e spitalit rajonal Omer Nishani.

Tepelenë/ Informacion paraprak.

Rreth orës 14:00, njoftohemi se në aksin nacional Gjirokastër- Tepelenë një kamion i ngarkuar me materiale ndërtimi është pëplasur me barrierat anësore të rrugës dhe është përmbysur duke marrë flakë.

Për pasojë është dëmtuar drejtuesi i kamionit shtetasi Xh. K., rreth 60 vjeç, banues në Tiranë, i cili ndodhet në spitalin Rajonal Gjirokastër jashtë rrezikur për jetën.

Në vendngjarje shkuan shkuan shërbimet e policisë dhe zjarrëfikëse, të cilët bënë të mundur shuarjen e flakëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button