Aktualitet

Ditë për plazh! Temperatura deri në 27 gradë, mësoni parashikimin e motit për sot

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes, por rritje me të paktën 2 gradë sjellin orët e mesditës duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 9°C deri në 27°C maksimumi.

TIRANË– Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot me diell, por në zonat juglindore pritet të ketë edhe reshje të izoluara.

Sipas MeteoAlb dita nis me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme ku në zonat të izoluar do të ketë reshje të pakta shiu.

Por duke ju afruar mesditës dhe orët vijuese do të sjellin mbizotërim të motit të kthjellët në zonat perëndimore ndërsa mbeten të dukshme vranësirat në zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes, por rritje me të paktën 2 gradë sjellin orët e mesditës duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 9°C deri në 27°C maksimumi.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button