Aktualitet

Grabiti në mes të ditës argjendarinë dhe terrorizoi qytetarët me të shtënat në ajër, gjykata e Vlorës lë në burg 17-vjeçarin

Sapo ka përfunduar në Gjykatën e Shkallës së Parë në Vlorë seanca gjyqësore për Martin Kapllanaj, djalin minoren i cili grabiti me armë argjendarinë në Vlorë pak ditë më parë.

Trupi gjykues ka dhënë masën ‘Arrest me burg’ për minorenin .

Kapllanaj i ditëlindjes 23/12/2003 është 17 vjeç momentalisht për këtë arsye seanca gjyqësore është gjykuar nga gjyqtarja Vjola Canaj që merret me çështjet e minorenëve. Seanca gjyqësore është zhvilluar me dyer të mbyllura.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button