AktualitetSport

Kërcënoi gjyqtarin në dhomën e zhveshjes, dënohet Igli Tare

Ndeshja e prapambetur mes Lazios dhe Torinos, u mbyll pa gola, duke zyrtarizuar shpëtimin e ekipit granata nga rënia në Kategori. Drejtori Sportiv, Igli Tare është dënuar me përjashtim nga aktiviteti deri më 31 maj, si dhe me një gjobë prej 5 mijë eurosh.

Drejtori shqiptar është dënuar për shkak se “në fundin e pjesës së parë ka hyrë në dhomat e zhveshjeve, duke u ballafaquar me arbitrin në mënyrë kërcënuese duke mos e lejuar që të futet. Tare është përsëritës me veprime të tilla ndaj dhe ka marrë këtë dënim.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button