Aktualitet

“Mund të verifikohet lehtë”, punonjësi pranë ISHP-së denoncon te ish-kryeministri: Javën e kaluar është përdorur vaksinë indiane ku shkruhej…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një punonjësi pranë Institutit të Shëndetit Publik, i cili shkruan se javën e kaluar në Shqipëri është përdorur një lloj vaksine indiane në të cilën shkruhej ‘AstraZeneca’.

Postimi i plotë:

Denoncon vaksinen, mungesen e transparences!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje prof. Dr.Sali Berisha.Jam punonjes prane I SH.P(Instituti i Shendetit Publik) dhe kam nje shqetesim për të ndarë lidhur me vaksinat.Javën që kaloi është përdorur nje lloj vaksine indiane ku shkruhet si Astra Zeneca.Keshtu është dhënë udhezimi.Astra Zeneca është flakon me 12 doza.

Kjo indiane është vaksinë me 10 doza dhe me emër Coronavirus.Nuk dime çfarë po hyn.Nuk dua të ndalem ne anen teknike te aplikimit dhe hapjes se vaksines qe me proçeduren qe kryhen humbasin efektshmerine.Me poshtë keni vaksinën indiane me foto qe po përdoret për te vertetuar cfare thashë më lart.Mund te verifikohet lehtë çfarë ju shkruajta me sipër.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button