Aktualitet

Parashikimi i motit në vendin tonë! Fundjavë ideale për plazh, temperaturat shkojnë deri më 27 gradë

TIRANË-Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot me diell, por në zonat jugperëndimore pritet të ketë vranësira.

Sipas MeteoAlb, dita e sotme nis me mot të kthjellët por duke ju afruar mesidtës vranësirat do të përfshijnë rajonin jug-perëndimor.

Kjo situatë do të vijojë deri pasdite ku do të kemi sërish rikthim të kthjellimeve.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të mbeten konstante në mesditë nga 8°C deri në 28°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke krijuar dallgëzim 4 balle.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button