Aktualitet

Sarandë/ Arrestohet shtetasi i shpallur në kërkim për veprën penale ”Vjedhja”

Sarandë

Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë, në vijim të punës për kapjen dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të personave të shpallur në kërkim bënë ndalimin e shtetasit A. M., 41 vjeç, banues në Ksamil, Sarandë, pasi Gjykata e Apelit Gjirokastër, me vendimin e datës 18.03.2021, e ka dënuar me 8 muaj burg e 10 ditë, për veprën penale ‘’Vjedhja”.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button