Politike

Socialistët nuk dinë të numërojnë/ Gafa me firmat për shkarkimin e Presidentit (Foto)

Analisti dhe kreu i ISP-së Afrim Krasniqi ka analizuar listën e deputetëve të cilët kanë firmosur për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta.

Ai ka postuar listën me emrat e deputetëve propozues për shkarkimin e Metës, teksa ka vërejtur edhe disa gabime.

Krasniqi shkruan se u tha se 50 deputetë kanë iniciuar shkarkimin e Presidentit, por që në fakt janë 49, pasi në listë nga 14 kalohet te 16, duke harruar vendosjen e numërit 15, teksa thotë se në listë edhe disa emra është e vështirë të lexohen.

Ndër të tjera analisti i bën thirrje Kuvendi dhe Komisionit të Ligjeve që para se të nisin shqyrtimin procedurial, të kërkojnë rishkrimin dhe ridërgimin e dokumentit duke përfshirë numrin 15.

“Saktësia e numrave dhe etika institucionale kanë kohë që nuk respektohen, por si studiues do të doja që institucioni i Kuvendit të RSH dhe memoria shtetërore të jenë të paktën formalisht korrekte! Në parlament dhe në të gjitha mediat u raportua se 50 deputetë kanë iniciuar shkarkimin e Presidentit.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button